Новости
‹   Atpakaļ uz sarakstu

Būvkonstrukciju projektēšana, hidroizolācija un tēlniecība

08.04.2015.

Būvkonstrukciju projektēšana, hidroizolācija un tēlniecība.

Tēlnieks, veidojot akmens skulptūru no lielāka bluķa, vispirms noskalda lielākas šķēpeles, bet tad pamazām aizvien mazākas un mazākas līdz parādās skaistais akmenī noslēptais mākslas darbs. Ja skulptors paša sākumā noskalda kādu pārāk lielu gabalu skulptūras sākotnēji iecerēto tēlu vairs nevar izcirst – izslīpēt no šī akmens bluķa.

Līdzīgas analoģijas var vilkt arī būvkonstrukciju projektēšanu, it īpaši vērā ņemot to apstākli, ka konstrukciju projektētājiem par projektu detalizāciju īsti neviens nemaksā un līdz ar to viņi konstrukcijai ievelk tikai rupjās līnijas. Hidroizolācija pieder pie detalizācijas un projektētāji dažkārt nepievērš tai vērību, tas ir detalizāciju atstājot celtniecības kompāniju vai konkrēto izpildītāju ziņā. Bet projektētāji dažkārt arī nezina priekšnoteikumus kvalitatīvas hidroizolācijas sistēmas izbūvei un šī apstākļa dēļ projektā ieviešas kļūdas. 

Un līdzīgi kā tas ir skulptoriem, ja projektā ir kādas principiālas nepilnības vai rupjas kļūdas darbu veicēji jau konkrētā darbu veikšanas fāzē kļūdas var nepamanīt vai arī labot kļūdas ir par daudz, par vēlu vai neiespējami. Tad arī rodas brāķis ko klienti sauc par nekvalitatīvi veiktu darbu.

Ja mēs zinām šo patiesību varam izmantot savā labā, radot kvalitatīvus būvobjektus. 

Hidroizolācijas inženieris Egīls Emersons speciali būvelogsprojekti.lv